Dance Aerobic

Dance Aerobic

young women in sport dress jumping at an aerobic and zumba exercise

Dance Aerobic – jak sama nazwa wskazuje – jest to zestaw ćwiczeń, które mają wiele wspólnego z tańcem. Odchudzanie poprzez taniec jest stosowane od dawien dawna. Najpopularniejszym typem aerobiku „odchudzającego” tańcem jest fat burning. Dance aerobic jak każdy inny aerobik zaliczany jest do ćwiczeń typu cardio. Ćwiczenia typu cardio mają przede wszystkim wzmocnić układ krążenia. Zalet dance aerobiku jest jednak dużo więcej.

Dance aerobik pozwala nie tylko na poprawienie krążenia, ale również i na poprawienie kondycji oraz koordynacji ruchowej, a także na spalenie zbędnych kilogramów oraz poprawienie koncentracji i samopoczucia. Dzięki połączeniu ćwiczeń aerobicznych z tańcem można świetnie rozładować stres oraz emocje. Ten typ aerobiku kształtuje głównie mięśnie nóg i pleców i jest przeznaczony dla wszystkich osób niezależnie od wieku czy płci.

Na zajęciach nie poznasz typowych kroków dla tańca klasycznego, po prostu wyluzujesz się i poczujesz witalność! To szczególnie ważne, jeśli uwzględnimy fakt, że zimne wieczory skłaniają raczej do siedzenia w przytulnym fotelu, pod kocykiem, niż spacerowania czy jeżdżenia na rowerze. Doskonałą receptą na jesienną apatię może być właśnie DANCE AEROBIC . Po zajęciach nie opuści nas dobry nastrój – nie ważne jaka aura będzie panować za oknem. Podczas tańca bowiem w naszym organizmie wytworzą się endorfiny, zwane hormonami szczęścia, które skutecznie pomogą zawsze być w dobrym humorze.